Beğen İnşaat'tan eğitime yüzde yüz destek
   Eğitime yüzde 100 Destek kampanyası çerçevesinde hayırsever Beğen İnşaat Limited Şirketi tarafından mülkiyeti hazineye ait olan Bozkır'ın Cumhuriyet Mahallesi'ne yapılacak olan 4 derslikli anaokulunun protokolü Konya Valiliği'nde imzalandı.

“KONYA’YA ÖRNEK OLSUN”

Protokol törenine Vali Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Beğen  İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Demirci ve Beğen  İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirci katıldı. Protokolde konuşma yapan Vali Muammer Erol, Ramazan'ın bereketini bu gibi projelerle hissetmeye başladıklarını belirterek, “Amel defterini kapatmayan en önemli hayırlı işlerden birisi olarak düşünüyorum” dedi. Hayırlı evlat için önemli bir projeye imza atıldığını kaydeden Vali Erol, “Allah razı olsun. Bu okul projesi Konya'ya örnek olsun. Konya'da helalinden kazanarak ticaret yapmaya çalışan ve helalinden kazandığı parayı bu şekilde güzel bir projeye imza atan çok insan var. Bunlar birbirlerini tetikleyen ve teşvik eden güzelliklerdir” dedi.

EĞİTİMİN TEMELİ ANAOKULDA BAŞLAR

228. protokolü imzaladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’da, hayırseverin Bozkır'da 4 derslikli anaokulunu yaptıracağını kaydederek, “Biz hayırseverlerimizin bu tür katkılarını destekliyoruz. Bu bizim gücümüzü ve çalışma azmimi artırıyor. Okul öncesi eğitim Türkiye'de yeni yeni hak ettiği yere geliyor” diye konuştu. Beğen  İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Demirci ise konuşmasında, doğup büyüdükleri baba topraklarına böyle bir hayır yapmaya karar verdiklerini belirterek, “Vali Bey de Bozkır'a uygun gördü. Köyümüze sahip çıkarak oraların kalkınmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Anaokulları da eğitimimiz temel taşı. Oradan yetişecek evlatlarımız Bozkır'a hizmet eder. Beğen inşaat ailesi olarak bu tür sosyal ve hayır dolu projelere hizmet götürüyoruz. İnşallah büyüdüğümüz sürece hayırlarımız eksik olmayacak” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından taraflar arasında okulun protokolü imzalandı.