Girişimci İş Adamları Vakfı Konya Şubesi Açılıyor.

 

 

Merkezi İstanbul’da olan Girişimci İş Adamları Vakfı’nın Konya Şubesi 17 Aralık 2015 tarihinde açılıyor. Fiziki ve yönetimsel yapılanmasını tamamlayan Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) Konya Şubesi Başkanı Vehbi Demirci GİV Konya Şubesi adına açıklamalarda bulundu.  

GİV Konya Şubesi Başkanı Vehbi Demirci açıklamasında, “Ülkemizin büyük hedefleri ve büyük sorumlulukları var. Geçmişte olduğu gibi adalet için, barış için cihana tekrar hakim olmak, gücünü mazlumun refahı için kullanmak ne mutlu, ne büyük bir hedef. Bunu başarabilecek güç ve kudreti önce yaradandan sonra şanlı tarihimiz ve ecdadımızdan alıyoruz. Ve bu hedefe doğru sağlam adımlarla yürürken, ülkenin üreten gücünü iş adamlarını bu hedef doğrultusunda birleştirmek için çalışıyoruz. Ülkemizin yöneticileri sorumluluk bilinciyle ve fedakarlıkla gözünüzü kırpmadan gecesini gündüzüne katarak çalışırken, küllerinden doğan bir medeniyeti tekrar dilirtme yolunda istikrarla ilerlerken iş adamları olarak bizlerin de elini taşın altına koyması gerekiyor.  Bu anlayışla manevi değerlerine bağlı,geçmişine ve tarihine sahip çıkan, ülkemizin gelişmesini ve ülke insanının kazanımlarını kendi kazanımlarından ön planda tutan bir vakıfın temsilcileri olarak, Girişimci İş Adamları Vakfı Konya Şubesini açmak için yola koyulduk” dedi.

GİV Konya Şube başkanı Demirci, “İş adamlarımız manevi dinamiklerinin bilinciyle ticaret yapsınlar, bilgi alışverişi ile gelişsinler, girişimcilik ruhu ile yenilikleri keşfederek yeni ve hayırlı olanı ülkemize ve dünyaya yaysınlar istiyoruz. Biliyoruz ki güçlü ekonominin kaynağı çalışan, gelişen ve yenilikten korkmayan sanayi, üretim ve hizmet sektörü ile desteklenen ve tüm sektörleri destekleyeren bir hükümettir. Ülkemizde daha çok hastane, daha çok okul, daha çok fabrika yapılsın. İşsizlik tarih olsun. İnsanımız alın terinin karşılığını ile mutlu olsun. Aile bağlarımız daha da güçlensin. Kardeşliğimiz daim olsun. Terör son bulsun. Ümmetin bir ve beraberliği için Türkün, İslamın güçlü sesi tüm mazlum coğrafyalarda yankılansın, onlar için de umut olsun. İşte biz umudu taşıyrak çalışıyoruz” diyerek GİV Konya’nın hedeflerini ifadde etti.

Vehbi Demirci “Konya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den tüm Dünya’ya ulaşan Hz. Mevlana’nın çağrısı ile umut, barış, kardeşlik, huzur, hoşgörü kapılarını ardına kadar açıyoruz. Müslümanın önce güçlü bir birey olması ve sonrasında güçlü bir islam toplumunda girişimci bir iş adamı  olmasına katkı sağlamak için Girişimci İş Adamları Vakfı Konya Şubesini Konya’nın hizmetine sunuyoruz. Tüm iş adamlarını manevi değerlerinden kopmadan daha çok kazanmak, daha çok kazandırmak, kazandığını paylaşmak ve ülkemize daha çok katkı sağlamak adına Girişimci İş Adamları Vakfı Konya Şubesi’ne davet ediyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.